Kontakt

Miejskie Przedszkole nr 12
Al. płk. Szczepańskiego 2
tel.: 16 621 11 73
e-mail: przedszkole.12@vp.pl

"Cała Polska Czyta Dzieciom"

Akcja „Cała Polska Czyta Dzieciom”w Przedszkolu nr 12
 
imagesWiek przedszkolny, to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Częste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci, wzbogaca ich wiedzę  o świecie jednocześnie kształtując wrażliwość moralną. W dzisiejszych czasach zdominowanych przez telewizję i komputery chwile poświęcone na wspólne czytanie książek w rodzinie pozwalają tworzyć atmosferę ciepła i wzajemnej bliskości, a dorosłym dodatkowo dostarczają momentów, kiedy można odpocząć od pośpiechu i codziennych spraw. Zdaniem psychologów czytanie dziecku dla przyjemności  20 minut dziennie codziennie - jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość. Rozumiejąc to i doceniając - nasze przedszkole,  w ramach społecznej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” , realizuje akcję: „Poczytaj mi proszę…” .
W ramach realizowanego cyklu spotkań  z książką nauczycielki we wszystkich grupach  codziennie, w trakcie poobiedniego odpoczynku, czytają dzieciom  bajki.
Następnie, chętni Rodzice, Babcie, Dziadkowie, Ciocie, Rodzeństwo, przychodzą do naszego Przedszkola i czytają Dzieciom  utwory – najczęściej wybrane przez Dzieci bajki, baśnie, opowiadania, wiersze, przyniesione z domu, albo z naszego kącika czytelniczego w sali przedszkolnej . W grupie „Słoneczka” akcję zainaugurowała Mama Wojtusia, która czytała dzieciom opowiadanie o pierwszym dniu wiosny. Wcześniej opowiadała dzieciom o swojej przygodzie z malarstwem oraz pokazała namalowane przez siebie obrazy.
Na zakończenie wizyty, dzieci otrzymały naszkicowane przez Mamę  postacie z bajek, które wspólnie malowały farbami. Jak na początek, akcja była bardzo udana,  a Dzieci zadowolone.  Czekamy z niecierpliwością na dalszych ochotników - a  Mamie Wojtusia gratulujemy i dziękujemy! pobrane (1)