Spotkanie z przedstawicielami Inspekcji Transportu Drogowego z Rzeszowa

Kontakt

Miejskie Przedszkole nr 12
Al. płk. Szczepańskiego 2
tel.: 16 621 11 73
e-mail: przedszkole.12@vp.pl

Spotkanie z przedstawicielami Inspekcji Transportu Drogowego z Rzeszowa

Edukacja najmłodszych uczestników ruchu drogowego poprzez kształtowanie właściwych postaw w trakcie poruszania się po drogach publicznych jest realizowana przez Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Rzeszowie w ramach spotkań z przedszkolakami.  

Podkarpaccy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego odwiedzili dzieci z Naszego Przedszkola. Celem spotkania z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego było utrwalenie podstawowych zasad bezpiecznego zachowywania się na drodze. Inspektorzy w sposób obrazowy i w przyjaznej formie przedstawili dzieciom zasady prawidłowego poruszania się po drogach, chodnikach i poboczach, jak również zwrócili  szczególną uwagę na korzystanie z elementów odblaskowych wyróżniających pieszych po zmroku, korzystanie z fotelików samochodowych i pasów bezpieczeństwa.

Kolejnym punktem spotkania było przybliżenie przedszkolakom, czym zajmuje się Inspekcja Transportu Drogowego, jak są umundurowani inspektorzy podczas wykonywania czynności kontrolnych, jakie pojazdy są kontrolowane przez ITD, a także jak można rozpoznać samochody inspekcyjne wśród innych pojazdów uprzywilejowanych. Dziękujemy za pouczającą wizytę i zapraszamy w przyszłości.